Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2012, polosuché 

Tak jak jsme minule slíbili, postupně vám budeme představovat naše zástupce v prestižní soutěži Salon vín České republiky. Ta je nejprestižnějším soutěžním vinařským kláním u nás a už zařazení mezi 100 nejlepších vín v ČR svědčí o výjimečné kvalitě vín, která se na tento seznam dostanou.

Našim prvním zástupcem je Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2012, polosuchý ryzlink opravdu světové kvality. Jedná se o příkladně nazrálé víno s ovocnou vůní, v chuti velmi plné, extraktivní s jemnou kyselinkou. Milovníky dobrého jídla a vína bude jistě zajímat, k jakým pokrmům se hodí. Jednoznačně jej můžeme doporučit k vepřovému masu, bílým sýrům a studené kuchyni. Je také vhodnou volbou k předkrmům a na své si přijdou i milovníci ryb.

Zakoupit jej můžete přímo v našem vinařství Pavlovín, ve vybraných vinotékách, specializovaných prodejnách s vínem a samozřejmě také v Národním vinařském centru v Salonu vín ČR na zámku Valtice.

Na závěr pár zajímavostí o této skvělé odrůdě. Jedná se o starobylou, velmi ceněnou moštovou odrůdu révy vinné, určené k výrobě kvalitních bílých vín. Předpokládá se, že pochází z území dnešního Německa, konkrétně z údolí řeky Rýn, odkud pramení její název. Kromě názvu "Ryzlink" nemá tato odrůda nic společného s odrůdou Ryzlink vlašský.

Pro pokračování je nutné
potvrdit Váš věk

prohlašuji, že jsem starší 18 let