Sauvignon, pozdní sběr 2013, suché 

Sauvignon je pátá nejpěstovanější odrůda v ČR a tak nemůže chybět ani v našem Vinařství Pavlovín. To, že se nám jeho pěstování skutečně daří, podtrhlo na sklonku loňského roku zařazení našeho sauvignonu na seznam pečlivě vybraných nejkvalitnějších vín Salon vín ČR pro rok 2016. Dnes si tak představíme sauvignon, pozdní sběr 2013, suché, které je druhým zástupcem ze čtyř z našeho vinařství, které se dostaly mezi 100 nejlepších vín u nás.

Jedná se o velmi ušlechtilé, plné, harmonické víno, s nádhernou ovocně-travnatou vůní, s typickým odrůdovým charakterem a svěží kyselinkou.  Výborně se hodí k zeleninovým či ovocným salátům, ocení jej jistě i příznivci pařených a kozích sýrů.

Toto víno Vás jistě nadchne svou svěžestí a plností. Milovníci této ušlechtilé odrůdy si opravdu přijdou na své! Chcete-li nechat roztančit své chuťové pohárky, neváhejte a víno si objednejte či zakupte v Salonu vín ČRNárodním vinařském centru ve Valticích.

Závěrem pár zajímavostí o této odrůdě. S největší pravděpodobností pochází z francouzského regionu Bordeaux nebo z oblastí na Loiře. Na základě nejnovějších genetických poznatků se předpokládá, že vznikl samovolným křížením odrůd Chenin blanc a Tramín.

Pro pokračování je nutné
potvrdit Váš věk

prohlašuji, že jsem starší 18 let