O vinařství Pavlovín

V roce 2013 vinařství Pavlovín odkoupily České vinařské závody, a.s. jako svoji prémiovou značku. Současně bylo prodáno i středisko ve Velkých Pavlovicích a veškerá výroba i sklady se přesunuly do moderně zbudovaného střediska v Bohumilicích. Obhospodařujeme svých 62 ha vinic a dalších 40 ha v nájmu, které postupně celé odkupujeme do svého vlastnictví. V roce 2015 jsme vysadili Pálavu o rozloze 3,5 ha a 2 ha Tramínu. V roce 2016 jsme vysadili plochu 5 ha, kde jsme nakombinovali Hibernal, Solaris a Rulandské šedé. V plánu máme vysadit ještě dalších min. 10 hektarů.

Vinařství Pavlovín

Historie vinařství - od založení až po vlastní vinice

Příběh vinařství Pavlovín začal v roce 1994 v jihomoravské vinařské lokalitě Velké Pavlovice. Zakladateli a společníky firmy se stali tři místní rodáci. Hrozny se odebíraly od drobných pěstitelů i zemědělských družstev. Pro jejich zpracování, výrobu vína a skladování se využívala bývalá zemědělská usedlost zakoupená v restituci. Postupem času se vybudovalo špičkové zázemí pro zpracování a skladování vína.

Díky důrazu na kvalitu začala poptávka po značce Pavlovín rychle stoupat. Touha po nejkvalitnější surovině nás dovedla k výstavbě vlastní vinice v k. ú. obce Klobouky u Brna, která patří mezi vinařské obce Velkopavlovické podoblasti.

Zrajeme stejně jako dobré víno

V letech 1999 až 2004 jsme postupně vysázeli přes 45 ha vinohradu. Samozřejmě nechyběly žádané odrůdy jako je Sauvignon, Rulandské modré, Chardonnay a další. Rostoucí zájem o vína Pavlovín předčila naše očekávání, a tak jsme se rozhodli v uvedených letech využít pronájmu již plodících vinohradů v obci Němčičky.

Následovalo úspěšné vybudování haly pro lahvovací linku a sklad hotových výrobků. K tomu jsme efektivně využili nedostavěnou halu ve Velkých Pavlovicích, kterou jsme dokončili a upravili pro potřeby našeho vinařství.

Další nezbytnou investicí byla modernizace a rozšíření kapacity ve středisku Bohumilice (4 km od Klobouků u Brna), kde se zpracovávají hrozny. V roce 2010 jsme provedli rozsáhlou rekonstrukci a dostavěli klimatizované tankové a skladovací haly. Současně jsme investovali do nákupu moderních technologií pro řízené kvašení, crossflow filtraci a další zpracování vína.

Vinařství Pavlovín

Ve stejném roce byla dokončena i přestavba střediska ve Velkých Pavlovicích. Z haly využívané především jako kanceláře a sklad se staly moderní a reprezentativní prostory pro pořádání firemních a společenských akcí. Zároveň zůstalo zachováno kvelbené sklepení určené ke skladování přívlastkových vín.

Změna vlastníka a současnost

V roce 2013 vinařství Pavlovín odkoupily České vinařské závody, a.s. Současně bylo prodáno i středisko ve Velkých Pavlovicích a veškerá výroba i sklady se přesunuly do Bohumilic.

TIP: Sledujte novinky z vinařství Pavlovín a nenechte si ujít nové kolekce našich jedinečných vín.

Jedinečná vína z Moravy

Vína vyrábíme z produkce vlastních vinic nebo z vinné révy od tuzemských a zahraničních dodavatelů (pro sudová vína). Na stoly restaurací a do rukou příznivců dobrého vína přinášíme exkluzivní kolekce vhodné k archivaci, limitované kolekce, přívlastková vína, moravská zemská vína, odrůdová vína i sudová vína. Produkce našeho vinařství je tak vhodná pro slavnostní příležitosti i k dobrému jídlu. Máme kompletní moderní vybavení pro obdělávání a chemickou ochranu vinic. Téměř veškeré zelené práce a sklizeň provádíme v duchu tradičních přístupů ručně.

Pavlovín v číslech

  • 1 500 t suroviny každoročně zpracujeme
  • 1 000 000 l vína prodáme za rok
  • 60 ha vlastních vinohradů
  • rožšíření o nových 40 ha v roce 2014
  • 15 stálých zaměstnanců
Vinařství Pavlovín

„Ve víně je pravda, tvrdili již dávní předkové. Ale my víme, že když máme tekutou révu, naučíme se všemu a život krutý lepším je.“

Úspěchy vinařství

Máme velkou radost z každého ocenění na vinařských výstavách. Nic nepotěší tolik jako právě úspěchy na prestižních soutěžích v silné konkurenci.

Z mnoha ocenění stojí za zmínku CHAMPION Grand Prix VINEX 2014 za Frankovku, výběr z hroznů barrique 2011, Zlatý pohár Víno a delikatesy 2014 za Rulandské modré, výběr z hroznů barrique 2011, Zlatý pohár Víno a delikatesy 2013 za Frankovku, výběr z hroznů 2011, Velká zlatá medaile IWC San Francisco 2012 za Chardonnay, výběr z hroznů 2011 a celá řada dalších.

Vinařství Pavlovín

Pro pokračování je nutné
potvrdit Váš věk

prohlašuji, že jsem starší 18 let